top of page
"İsteğin olduğu yerde yol da vardır." 
Albert Einstein

Oysa Mutluluk Yönetimini bir çok dinamikle irdelemek gerekiyor.

Hayatımızı kolaylaştırdığı kadar hızlandıran teknolojik gelişmeler, yerel ve global skandallar, terör olayları, doğal afetler, çalışma alanlarında genişleyen coğrafyalar, değişen pazar şartları, farklı jenerasyonlarla maksimum verimliliği sağlama telaşı, farklılaşan çalışma saatleri, birden fazla kültürle işbirliği halinde çalışmak durumunda olmak, dış kaynak kullanımları, şirket içinden çıkan girişimler, küçük işletmelerle işbirlikleri ve çok daha fazlası  sadece bireysel ihtiyaçları ve şirket içerisindeki dinamikleri değiştirmekle kalmıyor, insan kaynakları ve yönetime yönelik algıları da değiştiriyor. 
 
İnsan kaynakları ekipleri, bu hızlı değişime sürekli artan tempoda ayak uydurmaya ve proaktif davranmaya gayret ediyorlar. 
Hem mevcut hem de potansiyel çalışanlarına kişiselleştirilmiş hizmetler sunan ve sunmaya hazırlanan şirketlerde uygulamaların ele aldığı boyutlar artıyor. Geliştirilen çalışmalarda bireysel ihtiyaçlar, özgünlük,  esneklik, fiziksel-sosyal-ruhsal sağlık durumları ve çok daha fazlası insan kaynakları pazarlaması ve işveren markası başlıkları altında ayrı perspektiflerden  gündeme geliyor. CHO (Chief Happiness Officer) tanımı gün geçtikçe değer kazanıyor.

Mutluluk kavramı mutluluğun kazanılması ve sürdürülebilir hale gelmesi için yönetilmesi gereken bir olgu. Her insanı mutlu eden yani mutluluk kaynağı olan güç, başarı, iş, sağlık, sevgi ve para gibi çeşitli değerler vardır ve bu değerlerin ölçüsü kişiden kişiye farklılık gösterebilmekte. Yine her kurumun vizyonu, misyonu, hiyerarşik ve jeopolitik yapısı aynı olmadığından Mutluluk Yönetimi süreçleri de farklı modelleme ve modifikasyonlara ihtiyaç duymakta. 

slayt2_edited.jpg

Mutluluk insan hayatının en önemli kavramı. İnsan yaşamının en verimli ve uzun dönemi ise çalıştıkları iş yerlerinde geçiyor. Çalışmaktan mutluluk duyan, kurumuna bağlı, işyerine her gün aynı heyecanla gidip çalışan, işini severek, en iyi şekilde ve zamanında bitirmeye çalışan insan kaynağı ise yeniden şekillenen insan yönetiminin en büyük rekabet gücü. Keza profesyonellerin hem kendine hem de işletmeye faydalı olmalarının yolu mutluluktan geçiyor. Gerek işletmeler gerekse çalışanlar açısından son derece önemli olan mutluluk ve işte mutluluk kavramlarının incelenmesi, tanımlanması, ölçümlenmesi her geçen gün daha fazla önem kazanıyor.

Çalışan bağlılığı ve işveren markası önemini gün geçtikçe daha fazla araştırma ve veriyle kanıtlarken üst düzey yöneticiler ve insan kaynakları profesyonelleri  değişen talep ve beklentileri dengeli bir şekilde yönetmek üzere kurumlara özgü inovatif yaklaşımlar geliştirmekteler. Ancak bu amaçlarını gerçekleştirebilmek için günlük operasyon yükü altında yeterli zamana sahip olamayabiliyor veya çalışan mutluluğunu sadece finansal, ergo dinamik, somut faktörlere bağlayabiliyorlar.

“Günümüzde şirketler zirvelerine ancak işlerine gönülden bağlı ve yüksek performans gösteren çalışanlarla ulaşabiliyorlar. Bağlılık ve yüksek performans da ancak mutlu çalışanlarla mümkün olabiliyor."

fav3.jpg
Huzur, sağlık ve mutluluğu felsefe edindik...
Adsız tasarım.png

Kurumsal hayatta, 30 yılı aşkın süredir, iş dünyasının hemen hemen her alanında binlerce başarılı danışmanlık ve eğitim projesine imza atmış bir ekip ile farklı koordinatlarda, farklı uzmanlarla, kişisel ve kurumsal gelişiminize destek olacak işbirlikleriyle yanınızda olmak da "BİZİM MUTLULUĞUMUZ" dur.

arsiv.png
c7e61df1-2f6b-4d3e-81f6-417061420813.jpg
WhatsApp Image 2020-10-08 at 21.23.17 (1
bottom of page