Lojistik ve Tedarik Zincirinde
Dijital Dönüşüm Süreçlerinin Yönetimi

5 Şubat / 10.00 - 16.00 / Şişli Radisson Blue Otel / Hibrit Program
(Hem Fiziksel Hem Online Katılıma Açık)
Sunum: Dr. Mehmet SARIDOĞAN, CPPM

Yaşamaya başladığımız yeni normal dünya düzeninde dijital uygulamalar, tedarik zinciri yönetiminin neredeyse tüm süreçlerini etkilemektedir. İşletmelerde TZY süreçleri başarı ile yönetildiğinde sonuçları, inovasyonu, büyümeyi ve stratejik işbirliklerini direkt etkilemektedir.

Sürdürülebilir rekabet ve büyüme için her alanda dijitalleşme seviyesinin artırılması hayati önem taşımaktadır. Hacmi, faaliyet alanı ve dijital olgunluk seviyesi ne olursa olsun TZY süreçlerinin dijitalleştirilmesi artık tüm işletmelerin önceliğidir. Program dijital dönüşüm projelerinde uzun yıllara dayanan deneyim ve pratikle, ileri modellerden emsal olacak uygulamaları, tüm bileşenleri ile sunmaktadır. 
 

0 (3).jpg

İçerik:

Lojistik Yönetimi

Lojistik Yönetiminde Amaçlar

Taşımacılığın İlkeleri ve İşlevleri

Nakliye Türleri ve Alternatif Çözümler

Temel Taşımacılık Ekonomisi

Teslim Şekilleri

Gümrük Yönetimi

 

Depo Yönetimi

Temel Depo İşlevleri

Depo Tanımı Ve Depo Türleri

Depo Operasyon Yönetimi

Depo Tasarımı

Depo Yönetim Aşamaları

Depo BölümüVe İşletme İçerisindeki Yeri

Depo Yönetim Sistemi (WMS)

Raf Sistemleri

Depo Emniyeti

Depo Yönetiminde Maliyet Ve Performans Yönetimi
 

Stok Yönetimi

Malzeme Yönetimi (MRP)

Kurumsal Kaynak Planlaması(ERP)

Stok Yönetiminin Amacı

Stok Yönetiminin Fonksiyonu

Stok Yönetim Modellerinin Belirlenmesi

Stok Maliyet Hesaplamaları

Malzeme Sınıflama

Ürün Ağacı Oluşturma Ve Yerleşim Planlaması ABC Analizi

Stok Kontrol Sistemleri

Sipariş Yönetimine Bağlı Stok 

Malzeme İhtiyaç Planlaması

Giriş Lojistiği- Çıkış Lojistiği Ve Stok Yönetimi

Stok Yönetimi Performans Değerlendirme Teknikleri

 

Lojistikte Dijitalleşme (Lojistik 4.0)

Lojistik 4.0

Endüstriyel Gelişim Ve Lojistik Yönetiminin Evrimi

Lojistik 1.0 Dan Lojistik 4.0 A Değişen Lojistik Tanımları

Lojistik Yönetiminde Robotik Proses Otomasyonu (Rpa), Büyük Veri Analizi, Yapay Zeka Uygulama Alanları

Lojistik Yönetiminde BlockChain Uygulamaları

Lojistik Yönetiminde Dijitalleşme Riskleri Ve Fırsatları

Üçüncü Parti Lojistik Uygulamalarında Dijitalleşme

Dijital Sözleşme Yönetimi

Sunum:

Dr. Mehmet SARIDOĞAN, CPPM
 

Dr. Mehmet SARIDOĞAN, İstanbul Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Programı ile aynı üniversitenin Makine Mühendisliği çift anadal programını tamamladıktan sonra sırasıyla Visteon, Belgin, Benteler firmalarında iş hayatını sürdürdü. Halen Torun Bakır firmasında Satınalma Müdürü olarak görev yapmaktadır ve kendisi 17 yıldır özel firmalarda Tedarik Zinciri Yönetiminde görev yapmaktadır.
 
SARIDOĞAN, İstanbul Üniversitesinin Endüstri Mühendisliği Yüksek Lisans Programı’nı “Yapay Sinir Ağları ile Araç Rotalama” tezi ile tamamlamıştır. Okan Üniversitesi İşletme Fakültesi Doktora Programını ise “Organizasyonel Vatandaşlık Davranışı” konusundaki doktora tezi ile tamamlayarak “Doktor” ünvanını almıştır.
 
Otomotiv Sektöründe bir Amerikan-Kore ortaklığı olan Visteon’da Tedarik Zinciri Lideri olarak göreve başlayan SARIDOĞAN, Kimya sektöründeki Belgin firmasında Lojistik Müdürlüğü tecrübesinin ardından yine Otomotiv sektöründe üretim yapan Merkezi Almanya’da olan Benteler’de Tedarik Zinciri Müdürü olarak görev yapmıştır. 2013 yılından bu yana uluslararası üretim ve ticaret yapan Torun Bakır’da Satınalma Müdürlüğü görevini sürdürmektedir.
 
SARIDOĞAN, 2018’de CPPM ünvanını almıştır. SARIDOĞAN, Satınalma Yöneticiliği, Lojistik ve Depo Yöneticiliği ve Planlama Süreci Yöneticiliği görevlerinde bulunmuştur. 2018-2020 yılları arasında Okan Üniversitesi İşletme Fakültesinde Dış Ticaret, Satınalma, Lojistik Yönetimi, Bütçe Yönetimi konularında ders vermiştir. Yöneticisi olduğu Satınalma Yöneticileri Derneğinde Satınalma Yönetimi üzerine eğitim vermeye devam etmektedir. “Stratejik Satınalma Yönetimi, Uluslarası Lojistik ve Depo Yönetimi, Üretim Plânlama ve Kontrol, Stok Yönetimi, Yeşil ve Tersine Lojistik, Tedarik Zinciri Yönetiminde Dijitalleşme” konularında çalışmaktadır. “Yeşil Lojistik” başlıklı bir uluslararası makalesi vardır. Çeşitli konularda verdiği çok sayıda eğitim semineri ve çok sayıda uygulama projesi çalışması olan SARIDOĞAN, İngilizce bilmekte olup evli ve bir erkek, iki kız çocuk babasıdır.

Katılım Detayları

Program Kamu kısıt kararlarına paralel olarak Fiziksel ve Hibrit tasarımla kurgulanmıştır. Aynı zamanda online katılıma da açıktır. 

​​

Program katılım bedeli:

Fiziki Katılımlarda 1.450 TL / kişi

Online Katılımlarda 450 TL / kişi olup, tüm katılımcılara program sonunda katılım sertifikası tanzim edilecektir. Ücrete %18KDV dahil değildir.

Fiziki katılımlarda Program organizasyonu, kahve araları, öğle yemekleri, ara ikramlar eğitim dökümantasyonları ve katılım sertifikaları ücrete dahildir. Online katılımlarda ise eğitim dökümantasyonu ve katılım sertifikaları ücrete dahildir.

Etkinlik sürecinde covid önlemleri ciddi bir disiplin esas alınmak suretiyle takip edilmektedir. Kullanımı öngörülen temas gerektiren tüm gıda, malzeme, ürün ve gereçler tek kullanımlık ve / veya kişiye özel ambalajında teslim edilecektir.

 

Duyuru ve lansmanı sadece kurumsal hayata gerçekleştirilmiş, iş hayatı profesyonellerinden ibaret bir network ortamı sunan programımız katılım kontenjan kısıtındadır ve kayıt öncelik sıralaması dikkate alınarak kayıt alınacaktır.

Kayıt için aşağıdaki linkte yer alan kayıt formunu doldurulması ve ilgili banka hesabına yapılan ödemenin dekontu ile tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir. 4 ve üzeri katılımlarda grup katılım indirimi olarak %10 oran uygulanmaktadır.

 

Organizasyon komitesi mücbir sebeplerle, istediğinde ve gerek gördüğünde, etkinlik fiyatlarında, etkinlik mekânında, tarihinde ve etkinlik içeriklerinde erteleme, iptal ve değişiklik yapabilir. Katılımcı, herhangi bir sebepten dolayı yapacağı kayıt iptallerini, etkinlik tarihinden 3 gün öncesine kadar bildirmemesi halinde etkinlik için belirtilen ücreti, hizmet alımı gerçekleşmemiş olsa bile, etkinlik tarihinden sonraki 5 iş günü içerisinde ödemeyi, ödeme yapıldıysa da herhangi bir ücret iadesi ve değişiklik yapılmayacağını kabul eder. Katılımcı tarafından tercih edilen program herhangi bir mücbir ve olası aksi durumda ertelenmesi veya iptal edilmesi halinde katılımcının kendi tercih edeceği farklı bir tarih veya farklı bir etkinlik de kayıt verdiği gün birimince hakkı baki kalır. Etkinliğe katılım için bireysel uygunluk katılımcıların uzman hekim sağlık kontrolüne tabi olup bu sorumluluk ve onay verilerek katılım kendilerine aittir.

Sınırlı sayıda katılımcının ayrıcalıklı olarak erişebileceği programa kayıt ve detaylı bilgi için organizasyon kayıt yetkilimize ulaşabilirsiniz.

Teoman Arslan // Kayıt Yetkilisi
GSM: 0530 281 09 66

 

 

ONLINE KAYIT FORM

 

 

 

 

 

 
Katılım için kayıt formumuzu doldurmanız ve kontenjan dolmadan tarafımıza göndermeniz gerekmektedir.