top of page

2024 ve Sonrası İşletmelerde Finansal Yönetim; Riskler ve Fırsatlar
Sunum: Doç. Dr. Şevket Sayılgan / Semih Çelik 

25 Ekim 2023 / 10.00 - 16.00 / Online İnteraktif Eğitim / Zoom

İçerik:

  • Türkiye'de ve Dünya'da Ekonomik Kriz Senaryoları (Enflasyon, Deflasyon, Devalüasyon)

  • İşletmelerde Piyasalar Arası Etkileşime Göre Pozisyon Almak İçin Gerekli Temel Bilgiler

  • Ekonomik Kriz ve Finansal Kriz Öncü Göstergeleri (Piyasa Şartlarında Faiz – Kur Tahminleri)

  • Global Trendlere göre Makro süreçlerin Mikro İşletme karar destek sistemlerine yönelik uygulanması ve senaryo analizlerinin oluşturulması

  • 2024 bütçesinde büyüme hedefimiz olmalı mı?

  • 2024 yılında da Dinamik bütçe mi yapacağız?  

  • Satışların çoğunluğunu iç piyasaya yapanlar 2024'de nasıl bir pozisyonda kalmalılar


Katılımcılar
Tüm finans konuları ile ilgili olarak  mali piyasa ile reel ekonomideki karar alıcı veya uygulayıcıları bu programa katılabilir. 

 

Doç. Dr. Şevket Sayılgan

Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi Lisans, Marmara Üniversitesi İktisat Ana Bilim Dalı Yüksek Lisans, Marmara Üniversitesi İktisat Ana Bilim Dalı Doktora programlarını tamamladı. 1999-2004 yılları arasında Pamukbank Kredi Risk Yönetimi - Ekonomik Araştırmalar ve Sektörel Tahminler Servisinde Yönetici, 1999 yılında Toprakbank Menkul Değerler’de Baş Ekonomist, 1998-1999 yılları arasında Garanti Bankası’nda Kurumsal Finansman Uzmanı, 1995-1998 yılları arasında Sınai Yatırım Bankası’nda İktisadi Tetkik ve Araştırmalar Uzmanı, 1990-1995 yılları arasında IBAR (International Banking Advisory and Research Group)’sa Analist olarak görev aldı. 1988-1995 yılları arasında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Basın Ekonomisi ve İşletmeciliği Anabilim Dalında Araştırma Görevlisi olarak çalıştı. Şevket Sayılgan akademisyen kimliğinin yanı sıra, özel kurum ve kuruşlara Finansal Yönetim Uzmanlığı, Finansçı Olmayanlar İçin Finans, Finansal Analiz gibi finans alanında pek çok eğitimler vermektedir.

Semih Çelik

1956 yılında Antalya'da doğdu. İlk orta öğrenimini Antalya da gerçekleştirdi. 1974 yılında akşam Ticaret Lisesi başladı. Tam zamanlı olarak çalışma hayatına bu yıllarda girdi. Bursa İktisadi ticari ilimler Akademisinde Üniversite öğrenimi sırasında da çalışma hayatına devam etti.
1974 yılında başladığı tam zamanlı çalışma hayatının çoğunluğunda sanayii işletmelerinin mali işler departmanlarının her kademesinde çalıştı.
Özellikle 1980’li yıllar tüm dünyada ve ülkemizde rekabetin giderek daha çok hız kazandığı yıllardı. Şirketlerin bu rekabete uyum sağlaya bilmeleri ancak maliyetlerini doğru bilmek, hedeflerini doğru koymak ve nakit akışlarını doğru yönetmek zorunluluğu geçmiş yıllardan daha çok öne çıkmıştı. Bu süreçlerde çalıştığı firmaların maliyet yapılandırmalarının oluşturulması, Bütçe hedeflerinin konulması ve yönetilmesi, konulan hedeflere göre nakit yönetimini gerçekleştirmesini sağladı.
2004 yılından sonra edindiği tecrübe ve deneylerini farklı iş kollarındaki işletmelerin mali işlerin yapılandırılması, şirket reorganizasyonları konusunda yönetim danışmanlıkları vermiştir.
Ayrıca mali tabloları okuma ve raporlama, kredilendirmede risk analizi ve yönetimi, Basel II, şirketler ve finansal kuruluş ilişkileri, finansçı olmayanlar için finansman eğitimi Bütçe Nedir ? Ne Değildir ? konularında eğitimler vermişlerdir.

Katılım Detayları

Program kişi katılım bedeli: 1.750 TL+ KDV %20 olup, tüm katılımcılara program sonunda katılım sertifikası tanzim edilecektir. 4 ve üzeri katılımlarda grup katılım indirimi olarak %10 oran uygulanmaktadır.

 

İnteraktif, Soru - Cevap ve Case sunumlarıyla gerçekleşen online katılımlarda eğitim dökümantasyonu ve katılım sertifikaları online tanzim edilecektir.

​​

Duyuru ve lansmanı sadece kurumsal hayata gerçekleştirilmiş, iş hayatı profesyonellerinden ibaret bir network ortamı sunan programımız katılım kontenjan kısıtındadır ve kayıt öncelik sıralaması dikkate alınarak kayıt alınacaktır.

Talep etmeniz halinde tüm programlarımızı şirketinize özel olarak gerçekleştirebilmekteyiz.

​Kayıt için aşağıdaki linkte yer alan kayıt formunu doldurulması ve ilgili banka hesabına yapılan ödemenin dekontu ile tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir.

Organizasyon komitesi mücbir sebeplerle, istediğinde ve gerek gördüğünde, etkinlik fiyatlarında, etkinlik mekânında, tarihinde ve etkinlik içeriklerinde erteleme, iptal ve değişiklik yapabilir. Katılımcı, herhangi bir sebepten dolayı yapacağı kayıt iptallerini, etkinlik tarihinden 3 gün öncesine kadar bildirmemesi halinde etkinlik için belirtilen ücreti, hizmet alımı gerçekleşmemiş olsa bile, etkinlik tarihinden sonraki 5 iş günü içerisinde ödemeyi, ödeme yapıldıysa da herhangi bir ücret iadesi ve değişiklik yapılmayacağını kabul eder. Katılımcı tarafından tercih edilen program herhangi bir mücbir ve olası aksi durumda ertelenmesi veya iptal edilmesi halinde katılımcının kendi tercih edeceği farklı bir tarih veya farklı bir etkinlik de kayıt verdiği gün birimince hakkı baki kalır. Etkinliğe katılım için bireysel uygunluk katılımcıların uzman hekim sağlık kontrolüne tabi olup bu sorumluluk ve onay verilerek katılım kendilerine aittir.

Sınırlı sayıda katılımcının ayrıcalıklı olarak erişebileceği programa kayıt ve detaylı bilgi için organizasyon kayıt yetkilimize ulaşabilirsiniz.

Teoman Arslan // Kayıt Yetkilisi
GSM: 0530 281 09 66

 

 

ONLINE KAYIT FORM

 

 

 

 

 

 
Katılım için kayıt formumuzu doldurmanız ve kontenjan dolmadan tarafımıza göndermeniz gerekmektedir.

 

bottom of page