top of page

Göker Özkan ile
Fiyatlandırma ve Karlılık Yönetimi Eğitimi

23 Haziran 2023 / 10.00 - 16.00  / Online İnteraktif Eğitim / Zoom

İçerik:

Anahtar Konular:

• Fiyat Kararını ve Stratejisini Etkileyen Faktörler
• Fiyat Belirleme Stratejileri
• Rekabet ortamında fiyat pozisyonlandırma
• Fiyatlandırma Politikaları
• Fiyatlandırmada Yeni Trendler

Ana başlıklar:


DEĞER ODAĞINDA FİYATLANDIRMA YAKLAŞIMLARI

Müşterilerinize daha iyi bir hizmet sunmak için önemli bir araçtır. Bu eğitimde öğreneceğiniz yöntemlerle, müşterilerinizin ihtiyaçlarına daha iyi yanıt verebilir ve hizmetlerinizin sunduğu değeri daha iyi anlayabilirsiniz. Bu sayede, müşteri memnuniyeti artacak ve işletmenizin gelirleri artacaktır.

SEGMENTASYON YÖNTEMLERİ ve HEDEFLEME

Segmentasyon, müşterilerinizi daha iyi anlamak için önemli bir araçtır. Bu eğitimde öğreneceğiniz tekniklerle, müşterilerinizi benzersiz özelliklerine göre gruplandırarak pazarlama stratejinizi buna göre şekillendirebilirsiniz. Bu sayede, müşterilerinizin ihtiyaçlarına daha iyi yanıt verebilir ve müşteri memnuniyeti artacaktır.

STRATEJİK FİYATLANDIRMA

Stratejik fiyatlandırma, rakiplerinizin fiyatlarına göre daha rekabetçi bir fiyat belirlemek için önemlidir. Bu eğitimle birlikte ürün veya hizmetlerinizin benzersiz özelliklerini vurgulayarak müşterilerinize daha iyi bir değer sunabilirsiniz. Ayrıca, stratejik fiyatlandırma eğitimi, ürün veya hizmetlerinizi doğru şekilde fiyatlandırarak müşteri bağlılığinı artırmaya da yardımcı olacaktır.

 

Eğitim İçeriği

 

Fiyatlama Stratejileri
• Farklı fiyatlandırma stratejilerinin tanıtımı ve açıklaması
• Rekabetçi fiyatlandırma stratejileri
• Yeni ürünlerin fiyatlandırması

 

Değer temelli fiyatlandırma
• Değer analizi nasıl yapılır?
• Değer analizinde temel unsurlar ve uygulamalar

 

Müşteri Davranışı ve Fiyat Algısı
• Müşteri Davranışını Anlama
• Müşteri Fiyat Algısını Belirleme
• Müşteri Segmentasyonu ve Fiyatlandırma
• Fiyat Hassasiyeti Analizi

 

Segmentasyon
• Stratejik segment değerlendirmesi
• Müşteri bazlı segmentasyon
• Ürün bazlı segmentasyon

 

Geleceğin Fiyatlandırma Trendleri
• Yapay zeka ve algoritmalar
• Dinamik fiyatlandırma ve yazılımlar
• Büyük veri yönetimi

 

Sunum:

Göker Özkan

2010 yılında Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası Ticaret bolümündan ve 2015 yılında da Galatasaray İşletme Yüksek Lisans programından mezun olan Göker Özkan, 12 yıldır farklı sektör ve departmanlarda fiyatlandırma odaklı olarak gelir yönetimi, ihale süreçleri, segmentasyon, kampanya yönetimi ve kanal yönetimi alanlarında çalışmıştır.
 
Kariyerine Arkas Holding'de satış ve pazarlama uzmanı olarak başladığı kariyerine Türk Telekom’da ihale süreçleri, kanal prim yapıları, kampanya ve tarife fiyatlamaları alanlarında çalışarak devam etmiştir.
 

Daha sonra Turkcell’de 3 yıl büyük müşteri fiyatlaması ve kurumsal sabit ürün fiyatlaması üzerine çalışmış, bu alanlardaki projeleri yönetmiştir.
 
Prometeon Lastik Grubu'nda Türkiye, Kafkaslar ve Rusya bölgelerinin fiyatlandırma ve talep yönetimi yöneticisi olarak çalışmıştır.
 
Philips'te Türkiye, Ortadoğu ve Afrika bölgelerinin fiyatlandırma yöneticisi olarak çalıştıktan sonra gecen sene Hollanda'ya taşınmış ve Malvern Panalytical firmasında Global Fiyatlandırma süreçlerinden sorumlu olarak çalışmaktadır.

Katılım Detayları

Program kişi katılım bedeli: 1.450 TL+ KDV %18 olup, tüm katılımcılara program sonunda katılım sertifikası tanzim edilecektir. 4 ve üzeri katılımlarda grup katılım indirimi olarak %10 oran uygulanmaktadır.

 

İnteraktif, Soru - Cevap ve Case sunumlarıyla gerçekleşen online katılımlarda eğitim dökümantasyonu ve katılım sertifikaları online tanzim edilecektir.

​​

Duyuru ve lansmanı sadece kurumsal hayata gerçekleştirilmiş, iş hayatı profesyonellerinden ibaret bir network ortamı sunan programımız katılım kontenjan kısıtındadır ve kayıt öncelik sıralaması dikkate alınarak kayıt alınacaktır.

Talep etmeniz halinde tüm programlarımızı şirketinize özel olarak gerçekleştirebilmekteyiz.

​Kayıt için aşağıdaki linkte yer alan kayıt formunu doldurulması ve ilgili banka hesabına yapılan ödemenin dekontu ile tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir.

Organizasyon komitesi mücbir sebeplerle, istediğinde ve gerek gördüğünde, etkinlik fiyatlarında, etkinlik mekânında, tarihinde ve etkinlik içeriklerinde erteleme, iptal ve değişiklik yapabilir. Katılımcı, herhangi bir sebepten dolayı yapacağı kayıt iptallerini, etkinlik tarihinden 3 gün öncesine kadar bildirmemesi halinde etkinlik için belirtilen ücreti, hizmet alımı gerçekleşmemiş olsa bile, etkinlik tarihinden sonraki 5 iş günü içerisinde ödemeyi, ödeme yapıldıysa da herhangi bir ücret iadesi ve değişiklik yapılmayacağını kabul eder. Katılımcı tarafından tercih edilen program herhangi bir mücbir ve olası aksi durumda ertelenmesi veya iptal edilmesi halinde katılımcının kendi tercih edeceği farklı bir tarih veya farklı bir etkinlik de kayıt verdiği gün birimince hakkı baki kalır. Etkinliğe katılım için bireysel uygunluk katılımcıların uzman hekim sağlık kontrolüne tabi olup bu sorumluluk ve onay verilerek katılım kendilerine aittir.

Sınırlı sayıda katılımcının ayrıcalıklı olarak erişebileceği programa kayıt ve detaylı bilgi için organizasyon kayıt yetkilimize ulaşabilirsiniz.

Teoman Arslan // Kayıt Yetkilisi
GSM: 0530 281 09 66

 

 

ONLINE KAYIT FORM

 

 

 

 

 

 
Katılım için kayıt formumuzu doldurmanız ve kontenjan dolmadan tarafımıza göndermeniz gerekmektedir.

 


Banka Hesap Bilgilerimiz

BSP GROUP KİŞİSEL GELİŞİM DANIŞMANLIK LİMİTED ŞİRKETİ
GARANTİ BBVA
Hesap No.    6290285
IBAN    TR36 0006 2000 7460 0006 2902 85

bottom of page