WesCoreTeamTalks
Global Bakış Açısıyla İnovatif Tedarik Zinciri Yönetimi

27 Ağustos / 10.00 - 16.00 / Online İnteraktif Eğitim / Zoom

Sunum:
Murat KADAL // Goldmaster İş Geliştirme Müdürü 
WhatsApp Image 2022-07-03 at 15.41.42 (1).jpeg

İçerik:

Dünya ve ülkemiz özelinde yeni düzen eğilimi sırasında üretim ve teknoloji şirketleri için yaşanan en dikkat çekici değişim, tedarik zinciri yönetimi olarak karşımızı çıkmaktadır. 

Proje fikrinin başından nihai müşteriye kadar uzanan yolun merkezinde, global bakış açısıyla kurulacak inovatif tedarik zinciri yönetimi ile kâr üreten yeni nesil iş modeli geliştirmek kritik hâle gelmiştir.

Stratejiyi belirleyip standardize edilecek iş ve hizmetlerin operasyonel olarak yürütülmesi, ancak ve ancak tüm süreci bilen ve eş zamanlı olarak güncellenen doğru tedarik zinciri yönetimi ile mümkündür.

İnteraktif bir etkileşimin temelinde global bakış açısıyla farklı sektörlerdeki inovatif tedarik zinciri yönetimindeki deneyimlerimizi paylaşacağız.
 

Alt Başlıklar:

•    Sektör Yapısının Ve Dinamiklerinin Değerlendirilmesi
•    Organizasyonel Yapı
•    Mevcut Tedarikçi Zinciri Yönetiminin Analizi
•    Tedarik Zinciri Yönetiminde Global Bakış Açısının Önemi

  o    Global İnovasyonda Vizyonun Önemi
  o    Pandeminin Global İnovasyona Etkisi Ve Yakın Gelecekteki Değişim
  o    Global İnovasyonda Özgün İş Birliği Modelleri
  o    Global Olarak Kıyaslama Yapıldığında Güçlü Ve Zayıf Yönlerimiz
•    İnovatif Tedarik Zinciri
•    Tedarikçi Kategorizasyonu
•    Stratejik Tedarikçileriyle Süreç Yönetimi
•    Geliştirilen Ve Devam Eden Projelerde Tedarik Zincirinin Yeri
•    Teknik Ve Ticari Süreçlerin Analizi

  o    Ar-Ge
  o    Ür-Ge
  o    Üretim
  o    Kalite
  o    Laboratuvar
  o    Satış Sonrası Hizmetler
  o    Pazarlama
  o    Satış
•    Global İnovasyonda Uluslararası Standartların Ve Standardizasyonun Önemi
  o    İşin Anayasası Olan Merkezlerde Güçlü Yer Almak
  o    Ortaklaştırma
•    Markalar Ve Üreticiler Arası İş Birliği Modellerinin Geliştirilmesi
  o    Rekabet Ve İş Birliği Modellerinin Kurulumu
•    Sektörlerin Birbirleriyle İnteraktif Etkileşimi
  o    Otomotiv Endüstrisinde Otonom Araç Yapısında Ciddi Gelişme Olurken, Küçük Ev Aletleri Sektöründe Robot Süpürgenin İthal Edilmesi Çelişkisi
•    Doğru Bir Tedarik Zinciri Yönetimi İçin Temel Gereklilikler
  o    Talep Gören Ürün Seçimi
  o    Doğru Tasarım
  o    Optimize Edilmiş Kalite
  o    Standardize Edilmiş Üretim
•    Global Bakış Açısıyla İnovatif Tedarik Zinciri Yönetimi Özelinde Deneyim Paylaşımı  
  o    Yerlileşmeye Önem Verilmesi
  o    Organizasyonel Yapıların Kuvvetlendirilmesi
  o    Maliyet Baskısının Yönetimi İçin Öneriler
  o    Riskin Fırsata Dönüşeceği Parametreler

Kimlar Katılmalıdır: Üretim ve teknoloji şirketlerinde çalışan veya yeni organizasyon kurulumunda olan şirketlerin teknik ve ticari ekipleri
 

Konuşmacı Biyografisi:

WhatsApp Image 2022-07-03 at 15.41.42 (1).jpeg

Murat KADAL

1986 İstanbul doğumlu olan Murat KADAL, 2009 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünü bitirmiştir. 2011 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde yüksek lisans derecesini alan Murat KADAL, aynı süreler içerisinde Arçelik A.Ş. merkez Ar-Ge bölümünde çalışmış ve 2011 yılında IFA fuarında A - %40 tüketim sınıfıyla “Dünyanın En Az Enerji Tüketen Fırın” ödülünü kazanan ekibin liderliğini yürütmüştür.
2011-2013 yılları arasında Ford Otomotiv Sanayi A.Ş. şirketinde ağır ticari araçlarda ürün geliştirme mühendisi olarak çalışan ve yerli üretimi gerçekleştirilen Eu6 egzoz sisteminin tasarım ve tedarikçi yönetim sürecini yöneten Murat KADAL, aynı yıllar içeriğinde doktora eğitimine devam etmiştir.
1 yıl süreyle Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanlığı’nda asteğmen ve teğmen olarak görev yaptıktan sonra Eksen Makine firmasında 4,5 yıl süreyle Ar-Ge, kalite, laboratuvar ve üretim birimlerinde yönetici olarak görev almıştır. Aynı süre içerisinde TSE’yi temsilen uluslararası standardizasyon komite toplantılarına katılmış ve ülkemizi başarıyla temsil ederek 17 Ekim 2018’de Sanayi Ve Teknoloji Bakanımız Mustafa VARANK’tan ödül almıştır.
Murat KADAL, 3,5 yıldır Goldmaster İş Geliştirme Müdürü olarak görev yapmaktadır ve TSE Ulusal Ayna Komite üyesi olarak çalışmaktadır.
Uluslararası kabul görmüş 4 patenti bulunan Murat KADAL, evli ve 1 kız çocuğu babasıdır. 

Katılım Detayları

​Program kişi katılım bedeli: 750 TL+ KDV %18 olup, tüm katılımcılara program sonunda katılım sertifikası tanzim edilecektir. 4 ve üzeri katılımlarda grup katılım indirimi olarak %10 oran uygulanmaktadır.

 

İnteraktif, Soru - Cevap ve Case sunumlarıyla gerçekleşen online katılımlarda eğitim dökümantasyonu ve katılım sertifikaları online tanzim edilecektir.

Duyuru ve lansmanı sadece kurumsal hayata gerçekleştirilmiş, iş hayatı profesyonellerinden ibaret bir network ortamı sunan programımız katılım kontenjan kısıtındadır ve kayıt öncelik sıralaması dikkate alınarak kayıt alınacaktır.

Talep etmeniz halinde tüm programlarımızı şirketinize özel olarak gerçekleştirebilmekteyiz.

​Kayıt için aşağıdaki linkte yer alan kayıt formunu doldurulması ve ilgili banka hesabına yapılan ödemenin dekontu ile tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir.

Organizasyon komitesi mücbir sebeplerle, istediğinde ve gerek gördüğünde, etkinlik fiyatlarında, etkinlik mekânında, tarihinde ve etkinlik içeriklerinde erteleme, iptal ve değişiklik yapabilir. Katılımcı, herhangi bir sebepten dolayı yapacağı kayıt iptallerini, etkinlik tarihinden 3 gün öncesine kadar bildirmemesi halinde etkinlik için belirtilen ücreti, hizmet alımı gerçekleşmemiş olsa bile, etkinlik tarihinden sonraki 5 iş günü içerisinde ödemeyi, ödeme yapıldıysa da herhangi bir ücret iadesi ve değişiklik yapılmayacağını kabul eder. Katılımcı tarafından tercih edilen program herhangi bir mücbir ve olası aksi durumda ertelenmesi veya iptal edilmesi halinde katılımcının kendi tercih edeceği farklı bir tarih veya farklı bir etkinlik de kayıt verdiği gün birimince hakkı baki kalır. Etkinliğe katılım için bireysel uygunluk katılımcıların uzman hekim sağlık kontrolüne tabi olup bu sorumluluk ve onay verilerek katılım kendilerine aittir.

Sınırlı sayıda katılımcının ayrıcalıklı olarak erişebileceği programa kayıt ve detaylı bilgi için organizasyon kayıt yetkilimize ulaşabilirsiniz.

Teoman Arslan // Kayıt Yetkilisi
GSM: 0530 281 09 66

 

 

ONLINE KAYIT FORM

 

 

 

 

 

 
Katılım için kayıt formumuzu doldurmanız ve kontenjan dolmadan tarafımıza göndermeniz gerekmektedir.