top of page

Satınalma, Satış ve Tüm İş Yatırım Projelerinde
Başarılı Müzakere, İkna ve Çatışma Önleme Teknikleri

13 Nisan 2023 / 10.00 - 16.00  / Online İnteraktif Eğitim / Zoom

İçerik:

- İnsan Zihin Haritası ve Beyin Kimyasının ABC’sini tanıma
- Analitik, Sratejik Düşünce Süreçleri 
- İnsanda Şartlanmanın Doğasını Tanıma 
- İlk İntiba ve Ön Yargıları Kırma Yönetimi 
- Müzakereye Hazırlık Süreci (Çıkar-Amaç-Güçler Dengesi Farkındalığı) 
- Teklif Taraflara Nasıl Adil, Verimli İstikrarlı ve Mantıklı Gözükür
- Özgüven ve Disiplininin İkna Müzakere ve Çatışma Önlenmesindeki Yeri
- İkna Süreçleri ve Amaca Uygun Olarak Yönetilmesi 
- Müzakere Süreçleri ve Amaca Uygun Olarak Yönetilmesi 
- Çatışma Türlerinin Tanınması ve Yönetilmesi 
- Ortaya Çıkmış Bir Gerginliği Ortadan Kaldırma Teknikleri 
- İlişki Geliştirme Teknikleri 
- Risk Ölçümleme ve Oyun Teorisinin Uygulanması 
- Paradigma İle Farkındalıkta Fark Yaratma Tekniklerin Yönetilmesi 
- Etkin Dinlemenin İkna ve Müzakerede Önemi ve Teknikleri 
- Müzakerede Diksiyon ve Hitabet Sanatının Gücü
- Etkili İletişim & Beden Dili Kullanımının İkna Sürecine Etkisi  
- İnisiyatif ve Sorumluluk Almanın İkna ve Müzakere Başarısında Rolü 
- Hayır, Cevabını Engelleme Teknikleri 
- Bilgiye Dayalı Doğaçlama Teknikleri 
- Hafife Almaktan, Varsayımlardan ve Çaresizliklerden Kaçış
- Kişiler Arası ve Grup İçi Çatışma Dinamiği Nedir 
- Düğüm Atma, Düğüm Çözme, Kördüğüm Etme Teknikleri 
- Ertelemekten Kaçınma Becerileri (Şimdinin Gücü)
- İş / Özel Hayatımızda Karşımıza Çıkan Sorun ve Fırsatları Tanımlama ve Ayırt Etme Bakışı
- Hayatımızda Düzenlenmemiş Gri Alanları Tanımlama Teknikleri
- Güven Verici Hızlı Tepki Gösterebilme ve Cevap Esnekliği
- Dinamik Problem Tanımlama Yöntemleri
- Kişisel ve Kurumsal Verimsiz Çalışma ve Çatışma Önlenmesi
- Yaşanmış Örnekleri üzerinden Bir Diplomatı ya da Kabile yerlisini nasıl ikna edersiniz 
- Uygulama Çalışması

Sunum:

Ekran Alıntısı.JPG

Hicran Çiğdem Yorgancıoğlu

Boğaziçi Üniversitesi – İdari Bilimler Fakültesi İşletme – Ekonomi mezunu. Yeminli Tercüman – Bilişim, Telekomünikasyon ve Enerji, FMCG ve Genel Üretim ve Hizmet Sektörü Sözleşmeleri ile ilgili risk değerlendirme konusunda Ceza ve Hukuk Mahkemelerinde Adli Bilirkişi – Diplomatik medya mensubu (bkz. Diplomatik Röportajlar) - Tedarikçi Denetçi – Sözleşme (Ticari) Risk & Kurumsal Danışmanı, Eğitimci, Boğaziçi Üniversitesi, Haliç Üniversitesi, Bahçesehir Üniversitesi,Trakya Üniversitesi,Düzce Üniversitesi,  vb. üniversitelerde ve Yurtdışı Üniversitelerde eg: Visiting Profesör olarak seminerler vermiştir. Motivasyonel Konuşmacı. Dünya Gezgini (Toplam ziyaret edilen 107 ülke -Aralık 2018 itibarıyla) – Resim ve Teatral Performans Sanatçısı. Yazar – Bröveli Dalgıç (PADI) – Lisanslı Yüzücü. (Boğaziçi Universitesi Yüzme Takımı-Turkcell Yüzme Takımı) Fosil köpek balığı kolleksiyoncusu, Enerji Gazetesi , Hukuk ve Ekonomi, Gazete Ekonomi BT Haber, Uluslararası Politika Akademisi köşe yazarı. MSG – Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği üyesi,National Geographic Society üyesi 
 

İngiltere'de Sözleşmeler Hukuk sertifika programını tamamlanması sonrası 29 yıllık iş deneyimine sahip olup, çeşitli şirketlerde yöneticilik (Dış Ticaret Müd / Finans Müd) , (Satınalma, Tedarik, Sözleşme Yönetimi) uzmanlık görevindeki deneyimine istinaden Bilgi Teknolojileri, İletişim, Telekomünikasyon, Enerji,Gıda, FMCG, Lojistik, Farmakoloji, Dış Ticaret vb. sektöründe teknik satınalma, sözleşme riskleri ile ilgili “Paradigma Yaşam Boyu değişim” modülleri altında Yaratıcı düşünce ile değişime uyum ve Liderlik, İletişim, Kurumdaşlık, Vücut Dili ve Nefes Teknikleri, İkna ve Müzakere Teknikleri, İleri Müzakere Teknikleri ve Diplomasi, Çatışma Çözümü, Zor Müşteri ve İnsan Yönetimi, Kişisel ve Kurumsal Dinamizm, Lojistik, Satınalma Tedarik Zinciri Sözleşme Yönetimi,Sosyal Medya, Çağrı Merkezlerinde Etkin İletişim Teknikleri, Stres Yönetimi, İnovasyon ve Teknolojiye Uyum, HR İşe Alım Mülakat Teknikleri, Etkin Tahsilat İkna Yönetimi , Arabuluculuk özelinde İlişkiler ve Müzakere Yönetimi, konusunda Türkçe ve İngilizce eğitmenlik, mentorluk hizmeti vermektedir. Beş kıtada dolaşan bir dünya gezgini ve aynı zamanda Türkiye, Yurt dışında sergiler / performanslarla sunum yapan, ülkelerin diplomatları büyük elçileri ya da çeşitli uygarlıkların kabileleri ile röportajlar yapan yurt dışında ülkemizi temsil eden bir sanatçı olan ve kariyer ile birlikte sıra dışı yaşam becerilerini, paradigma dışı düşünce sistemini hayatında bizzat uygulayarak yaşayan, dünya gezilerindeki deneyimlerini TRT de Seyyah programında ve konuk olarak katıldığı TV programlarında anlatan H. Çiğdem Yorgancıoğlu Barış ve Eğitim konulu çeşitli sosyal sorumluluk projeleri ile de uğraşmaktadır. RICHLEND adlı NGO Platform fikrinin isim hakkı sahibidir. İlk kitabı 2003`te yayınlanan Yorgancıoğlu’nun Nemrut Kommagene festivali anısına yazdığı şiirlerin CD ve kitap satış gelirleri Valilik tarafından Doğuda eğitime ve Turizm tanıtımına aktarılmaktadır. 2. Kitabı şu anda 65 bin öğrencinin ders kitabı olarak okuduğu, geliri yine 65 bin öğrenci ders gereçleri ve projelerine aktarılan bir kitaptır. Bu kitap yine Valilik tarafından Kültür yayını olarak basılmıştır. Çeşitli illerde Kültür Turizm Bakanlığı Valilik ve Belediyelerin düzenlemiş olduğu Uluslararası festivallere Konuşmacı, Eğitimci, Sanatçı ya da Jüri üyesi olarak katılan Yorgancıoğlu Türkiye’de eğitim, resim ve makalelerinde anagramları da kullanarak “Oulipo” tekniğini uygulayan ilk kişi olarak da tanınmaktadır. Türkiye’yi Büyükelçilik ve Ticaret Odası destekli olarak Yurt dışında temsil eden bir sanatçı ve eğitmendir.
 

Ekim 2018’de İstanbul Shangri La Otel’de gerçekleşen uluslararası Turkey Energy Forum’'da ve Kasım 2018 'de Ankara Sheraton'da gerçekleen  7. Türkiye Kamu-Özel Sektör İş Birlikleri Forumu, PPP i'nda panel moderatörlüğü yapmıştır. 
 

UPA yazarının makaleleriyle katkıda bulunduğu, Gazi Kitabevi tarafından yayınlanan “Mavi Elma: Türkiye-Avrupa İlişkileri” adlı kitapta AB Enerji Politikalarında Türkiye’nin Yeri (Çiğdem Yorgancıoğlu) ile kitaba katkı sunmuştur.
 

2018 senesi Aralık ayında başta Pekin Üniversitesi ve Guangzhou Belediyesi’nin davetlisi olarak gittiği Çin’in Guangzhou şehrinde tango’nun dünya barısı ve dostluklar uzerindeki olumlu etkiler yaratma potansiyeli ve dinamiklerine ilişkin Uluslararası akademisyen ve sanatçıların katıldığı etkinlikte Türkiye’yi temsilen Çin, yerel ve ulusal TV kanallarında naklen ve tekrarı banttan yayınlanan bir akademik sunum gerçekleştirmis ve kadın dünya barışı ve şiirsellik özelinde tangoda dostlukların onemi proJesinin ilk ayagını olusturmustur .Sosyal tango dansısı olan Yorgancıoğlu, tango üzerine yazılmış İngizlice bir şirin aynı zamanda Çinceye cevrilmesi icin de vesile olmustur.

Katılım Detayları

Program kişi katılım bedeli: 1.450 TL+ KDV %18 olup, tüm katılımcılara program sonunda katılım sertifikası tanzim edilecektir. 4 ve üzeri katılımlarda grup katılım indirimi olarak %10 oran uygulanmaktadır.

 

İnteraktif, Soru - Cevap ve Case sunumlarıyla gerçekleşen online katılımlarda eğitim dökümantasyonu ve katılım sertifikaları online tanzim edilecektir.

​​

Duyuru ve lansmanı sadece kurumsal hayata gerçekleştirilmiş, iş hayatı profesyonellerinden ibaret bir network ortamı sunan programımız katılım kontenjan kısıtındadır ve kayıt öncelik sıralaması dikkate alınarak kayıt alınacaktır.

Talep etmeniz halinde tüm programlarımızı şirketinize özel olarak gerçekleştirebilmekteyiz.

​Kayıt için aşağıdaki linkte yer alan kayıt formunu doldurulması ve ilgili banka hesabına yapılan ödemenin dekontu ile tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir.

Organizasyon komitesi mücbir sebeplerle, istediğinde ve gerek gördüğünde, etkinlik fiyatlarında, etkinlik mekânında, tarihinde ve etkinlik içeriklerinde erteleme, iptal ve değişiklik yapabilir. Katılımcı, herhangi bir sebepten dolayı yapacağı kayıt iptallerini, etkinlik tarihinden 3 gün öncesine kadar bildirmemesi halinde etkinlik için belirtilen ücreti, hizmet alımı gerçekleşmemiş olsa bile, etkinlik tarihinden sonraki 5 iş günü içerisinde ödemeyi, ödeme yapıldıysa da herhangi bir ücret iadesi ve değişiklik yapılmayacağını kabul eder. Katılımcı tarafından tercih edilen program herhangi bir mücbir ve olası aksi durumda ertelenmesi veya iptal edilmesi halinde katılımcının kendi tercih edeceği farklı bir tarih veya farklı bir etkinlik de kayıt verdiği gün birimince hakkı baki kalır. Etkinliğe katılım için bireysel uygunluk katılımcıların uzman hekim sağlık kontrolüne tabi olup bu sorumluluk ve onay verilerek katılım kendilerine aittir.

Sınırlı sayıda katılımcının ayrıcalıklı olarak erişebileceği programa kayıt ve detaylı bilgi için organizasyon kayıt yetkilimize ulaşabilirsiniz.

Teoman Arslan // Kayıt Yetkilisi
GSM: 0530 281 09 66

 

 

ONLINE KAYIT FORM

 

 

 

 

 

 
Katılım için kayıt formumuzu doldurmanız ve kontenjan dolmadan tarafımıza göndermeniz gerekmektedir.

 

bottom of page