top of page

İnsan Kaynaklarında

Performans Yönetimi ve OKR

23 Mayıs  2024 / 10.00 - 16.00  / Online İnteraktif Eğitim / Zoom

Amaç: Bu eğitim, katılımcılara performans yönetimi süreçlerini etkin bir şekilde yönetme ve OKR (Objectives and Key Results) metodolojisini kullanarak takım hedeflerini belirleme ve izleme konularında bilgi ve beceri kazandırmayı hedefler. Katılımcılar, performans değerlendirme yöntemlerini öğrenerek takım performansını artırmak için stratejik bir yaklaşım geliştireceklerdir.


Kimler Katılmalı:
•    İnsan Kaynakları Profesyonelleri
•    Proje Yöneticileri
•    İş Liderleri
•    Performans Yönetimi ile ilgilenenler


Neden Katılmalısınız:
•    Takım performansını artırmak ve hedefler doğrultusunda çalışmayı sağlamak için etkili bir yöntemi öğrenmek için
•    Performans yönetimi süreçlerini daha iyi anlamak ve uygulamak için
•    OKR metodolojisini kullanarak hedefleri belirleme ve izleme konusunda bilgi sahibi olmak için
•    Geri bildirim verme ve almanın önemini kavramak ve bu beceriyi geliştirmek için

İçerik:

1.    Performans Değerlendirme Yöntemleri
•    Geleneksel performans değerlendirme yöntemleri
•    Yenilikçi performans yönetimi yaklaşımları
2.    Performans Değerlendirmenin Planlaması ve Aşamaları
•    Performans değerlendirme sürecinin aşamaları
•    Performans hedeflerinin belirlenmesi ve izlenmesi
3.    OKR Nedir, Nasıl Uygulanır?
•    OKR metodolojisinin temelleri
•    OKR metriklerinin belirlenmesi ve izlenmesi
4.    Performansın Değerlendirme Çıktılarının Kullanımı ve Performansın İyileştirilmesi
•    Performans değerlendirme sonuçlarının analizi
•    Performansın iyileştirilmesi için stratejiler
5.    Performans Yönetimi ile Takım Performansını Yönetmek
•    Takım performansının yönetilmesinde önemli faktörler
•    Performans yönetimi ile takım motivasyonunu artırma
6.    Geri Bildirimin Gücü
•    Etkili geri bildirim verme ve alma teknikleri
•    Geri bildirim sürecinin yönetimi
7.    Performans ve Yetenek Yönetimi İlişkisi
•    Performans değerlendirmenin yetenek yönetimi ile ilişkisi
•    Performans yönetimi sürecinde yetenek geliştirme stratejileri
Uygulamalar & Soru Cevap

Sunum: Müge Yıldız

1988 doğumlu Müge Yıldız, Endüstri Mühendisliği lisansını Gazi Üniversitesi'nde 2009 yılında tamamlamış, ardından İşletme Yönetimi (MBA) alanında yüksek lisans yapmıştır. 

Kariyerine 2008 yılında başlamış olup enerji, inşaat, hizmet ve finans sektörlerindeki kurumsal organizasyonlarda üst düzey yöneticilik, yönetim kurulu üyeliği, insan kaynakları yönetimi ve kalite yönetimi uzmanlıklarında çeşitli pozisyonlarda görev almıştır.

Profesyonel danışmanlık, eğitmenlik ve koçluk çalışmalarına 2022 yılından itibaren kendi şirketlerinde devam eden Müge Yıldız, insan kaynakları ve yönetim danışmanlığı yaparken, aynı zamanda agile (çevik) yönetim alanında agile koçluk ve danışmanlık yapmaktadır. 

Aynı zamanda insan kaynakları yönetimi, performans yönetimi, liderlik, iletişim, takım yönetimi ve motivasyon, çalışan bağlılığı, proje yönetimi ve çevik yönetim gibi konularda eğitimler vermekte ve danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

Uluslararası alanda akredite koçluk eğitimine sahip Müge Yıldız, organizasyonlara lider koçluğu, takım koçluğu, çevik yönetim koçluğu ve bireysel koçluk hizmetleri vermektedir. 

Ayrıca çeşitli lisans ve belgelere sahiptir. Bunlar arasında Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) onaylı Profesyonel Koçluk, Proje Yönetimi Enstitüsü (PMI) lisansları gibi belgeler bulunmaktadır. Hacettepe Üniversitesi'nden İnsan Kaynakları Yönetimi ve Türk Standartları Enstitüsü'nden Kalite Yönetimi, Proses Yönetimi ve İç Tetkikçi Belgesi gibi lisansları vardır.

Ankara’da ikamet etmekte olup iki çocuk annesidir.

Katılım Detayları

Program kişi katılım bedeli: 2.200 TL+ KDV %20 olup, tüm katılımcılara program sonunda katılım sertifikası tanzim edilecektir. 4 ve üzeri katılımlarda grup katılım indirimi olarak %10 oran uygulanmaktadır.

 

İnteraktif, Soru - Cevap ve Case sunumlarıyla gerçekleşen online katılımlarda eğitim dökümantasyonu ve katılım sertifikaları online tanzim edilecektir.

​​

Duyuru ve lansmanı sadece kurumsal hayata gerçekleştirilmiş, iş hayatı profesyonellerinden ibaret bir network ortamı sunan programımız katılım kontenjan kısıtındadır ve kayıt öncelik sıralaması dikkate alınarak kayıt alınacaktır.

Talep etmeniz halinde tüm programlarımızı şirketinize özel olarak gerçekleştirebilmekteyiz.

​Kayıt için aşağıdaki linkte yer alan kayıt formunu doldurulması ve ilgili banka hesabına yapılan ödemenin dekontu ile tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir.

Organizasyon komitesi mücbir sebeplerle, istediğinde ve gerek gördüğünde, etkinlik fiyatlarında, etkinlik mekânında, tarihinde ve etkinlik içeriklerinde erteleme, iptal ve değişiklik yapabilir. Katılımcı, herhangi bir sebepten dolayı yapacağı kayıt iptallerini, etkinlik tarihinden 3 gün öncesine kadar bildirmemesi halinde etkinlik için belirtilen ücreti, hizmet alımı gerçekleşmemiş olsa bile, etkinlik tarihinden sonraki 5 iş günü içerisinde ödemeyi, ödeme yapıldıysa da herhangi bir ücret iadesi ve değişiklik yapılmayacağını kabul eder. Katılımcı tarafından tercih edilen program herhangi bir mücbir ve olası aksi durumda ertelenmesi veya iptal edilmesi halinde katılımcının kendi tercih edeceği farklı bir tarih veya farklı bir etkinlik de kayıt verdiği gün birimince hakkı baki kalır. Etkinliğe katılım için bireysel uygunluk katılımcıların uzman hekim sağlık kontrolüne tabi olup bu sorumluluk ve onay verilerek katılım kendilerine aittir.

Sınırlı sayıda katılımcının ayrıcalıklı olarak erişebileceği programa kayıt ve detaylı bilgi için organizasyon kayıt yetkilimize ulaşabilirsiniz.

Teoman Arslan // Kayıt Yetkilisi
GSM: 0530 281 09 66

 

 

ONLINE KAYIT FORM

 

 

 

 

 

 
Katılım için kayıt formumuzu doldurmanız ve kontenjan dolmadan tarafımıza göndermeniz gerekmektedir.

 

Banka Hesap Bilgilerimiz
BSP GROUP KİŞİSEL GELİŞİM DANIŞMANLIK LİMİTED ŞİRKETİ
GARANTİ BBVA
Hesap No.    6290285
IBAN    TR36 0006 2000 7460 0006 2902 85
bottom of page