top of page

Satınalma'da Dijital Dönüşüm Sertifika Programı

19 Mart / 10.00 - 16.00 / Şişli Radisson Blue Otel / Hibrit Program
(Hem Fiziksel Hem Online Katılıma Açık)

Sunum: Korhan Demirci

Yaşamaya başladığımız yeni normal dünya düzeninde dijital uygulamalar, satınalma ve tedarik yönetiminin neredeyse tüm süreçlerini etkilemektedir. İşletmelerde satınalma süreçleri başarı ile yönetildiğinde sonuçları, inovasyonu, büyümeyi ve stratejik işbirliklerini direkt etkilemektedir.

 

Sürdürülebilir rekabet ve büyüme için her alanda dijitalleşme seviyesinin artırılması hayati önem taşımaktadır. Hacmi, faaliyet alanı ve dijital olgunluk seviyesi ne olursa olsun satınalma süreçlerinin dijitalleştirilmesi artık tüm işletmelerin önceliğidir. Program dijital dönüşüm projelerinde uzun yıllara dayanan deneyim ve pratikle, ileri modellerden emsal olacak uygulamaları, tüm bileşenleri ile sunulmaktadır. 

İçerik:

1) Satınalma 4.0 
• Endüstriyel gelişim ve satınalmanın evrimi
• Endüstri 1.0 dan Endüstri 4.0 a satınalmacıların değişen ve gelişen görev tarifleri
• ‘Tek kontak’ (singlepoint of contact) kavramı ve buna paralel satınalmacılarda yetkinlik ve yetki artışı 
• Robotik proses otomasyonu (RPA), büyük veri analizi, sosyal medya ve kavramsal hesaplama (cognitive computing)  ile satınalmanın etkinliğinin artırılması
• Kavramsal satınalma (cognitive procurement) yaklaşımı ile satınalmada insan ve makine ortaklığı
• Satınalmada yapay zeka (artificial intelligence) ve makine öğrenmesi (machinelearning) uygulama alanları, riskler ve fırsatlar 
• Satınalmada P2P, SaaS, PaaP  uygulamaları
• Satınalmaportalları,  E-İhale

2) Satınalma Bütçe Yönetiminde Dijital Dönüşüm
• Endüstri 4.0 sonrası çığır atlayan talep planlama sistemleri
• Excel’lerden tahmin analitiği (predictive analytics) ‘e dönüşüm
• Satınalmada dinamik bütçeleme
• Satınalma bütçe takibi ve yönetiminde yeni nesil uygulamalar

3) Tedarikçi Performansı ve Tedarikçi Risk Yönetiminde Big Data Analizi
• Konvensiyonel subjektif tedarikçi performans yöntemlerinden veri tabanlı tedarikçi performans yönetimine dönüşüm
• Tedarikçi performans puanı ve tedarikçi risk puanı hesaplamalarında bigdata analizi
• Gerçek zamanlı tedarikçi performans yönetimi ve faydaları
• Kategori yönetiminde çeviklik ve şeffaflık

4) Tedarik Zincirinde İş Zekası ve Karar Destek Sistemleri
• İş zekası (business intelligence) ve karar destek sistemleri nelerdir? 
• Tedarik zincirinde uygulama alanları ve kazanımlar
• Tedarik zincirinde otonom kararlar vs stratejik kararlar, hangisi ne zaman ve nasıl?

5) Blockchain ve Satınalma’da Uygulama Alanları
• Blockchain nedir ve faydaları nelerdir – Örneklendirme
• Tedarikçiler ve diğer paydaşlar ile satınalma arasında dijital bir güven platformu oluşturma
• Blockchain ile operasyonel maliyetleri ‘dibe’ indirme
• Blockchain sonrası sözleşme yönetiminde yeni ufuklar

6) Sözleşme Yönetimi ve Akıllı Sözleşmeler
• Konvansiyonel sözleşmeler vs akıllı sözleşmeler, avantaj ve dezavantajları
• Akıllı sözleşme tipleri, ne zaman hangisi?
• Sözleşme takip ve yönetiminde dijital platformlar

 

Sunum:

83cc13_8bab5db226bc4f80bb561fffa0d9f7fd_

KORHAN DEMİRCİ

ODTÜ Endüstri Mühendisliği’nden mezun olduktan sonra sırasıyla Ford Otosan, Teklas Kauçuk ve Tırsan Treyler firmalarında 17 yıl boyunca profesyonel iş hayatını sürdürdü.

 

Tırsan Treyler’deki kariyeri devam ederken Sabancı Üniversitesi’nde Executive MBA yüksek lisansını tamamladı. MIT Üniversitesi’nde Liderlik ve Girişimcilik üzerine eğitim aldı. Bu arada satınalma mesleğinin ülkemizde gelişmesine katkı sağlayabilmek için TÜSAYDER’in kuruluşunda yer aldı. Tırsan’da en son olarak İcra Kurulu Üyeliği ile Tedarik Zinciri & Stratejik Satınalma Direktörlüğü görevlerini yürüttü. Sonrasında kendi firmasını kurmak üzere profesyonel kariyerini noktaladı.

 

Korhan Demirci, 2016 başından beri Demirci Danışmanlık çatısı altında firmalara satınalma, tedarik zinciri ve dijital dönüşüm üzerine danışmanlıklar vermektedir. Aynı zamanda yurt içi ve yurt dışı firmaların süreç iyileştirme ve iş geliştirme konularında da proje danışmanlığını yapmaktadır. Korhan Demirci’nin stratejik satınalma ve tedarik zinciri yönetimi üzerine bir çok makale ve yazısı bulunmaktadır.
 

Katılım Detayları

Program Kamu kısıt kararlarına paralel olarak Fiziksel ve Hibrit tasarımla kurgulanmıştır. Aynı zamanda online katılıma da açıktır. 

​​

Program katılım bedeli:

Fiziki Katılımlarda 1.450 TL / kişi

Online Katılımlarda 600 TL / kişi olup, tüm katılımcılara program sonunda katılım sertifikası tanzim edilecektir. Ücrete %18KDV dahil değildir.

Fiziki katılımlarda Program organizasyonu, kahve araları, öğle yemekleri, ara ikramlar eğitim dökümantasyonları ve katılım sertifikaları ücrete dahildir. Online katılımlarda ise eğitim dökümantasyonu ve katılım sertifikaları ücrete dahildir.

Etkinlik sürecinde covid önlemleri ciddi bir disiplin esas alınmak suretiyle takip edilmektedir. Kullanımı öngörülen temas gerektiren tüm gıda, malzeme, ürün ve gereçler tek kullanımlık ve / veya kişiye özel ambalajında teslim edilecektir.

Duyuru ve lansmanı sadece kurumsal hayata gerçekleştirilmiş, iş hayatı profesyonellerinden ibaret bir network ortamı sunan programımız katılım kontenjan kısıtındadır ve kayıt öncelik sıralaması dikkate alınarak kayıt alınacaktır.

Kayıt için aşağıdaki linkte yer alan kayıt formunu doldurulması ve ilgili banka hesabına yapılan ödemenin dekontu ile tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir. 4 ve üzeri katılımlarda grup katılım indirimi olarak %10 oran uygulanmaktadır.

 

Organizasyon komitesi mücbir sebeplerle, istediğinde ve gerek gördüğünde, etkinlik fiyatlarında, etkinlik mekânında, tarihinde ve etkinlik içeriklerinde erteleme, iptal ve değişiklik yapabilir. Katılımcı, herhangi bir sebepten dolayı yapacağı kayıt iptallerini, etkinlik tarihinden 3 gün öncesine kadar bildirmemesi halinde etkinlik için belirtilen ücreti, hizmet alımı gerçekleşmemiş olsa bile, etkinlik tarihinden sonraki 5 iş günü içerisinde ödemeyi, ödeme yapıldıysa da herhangi bir ücret iadesi ve değişiklik yapılmayacağını kabul eder. Katılımcı tarafından tercih edilen program herhangi bir mücbir ve olası aksi durumda ertelenmesi veya iptal edilmesi halinde katılımcının kendi tercih edeceği farklı bir tarih veya farklı bir etkinlik de kayıt verdiği gün birimince hakkı baki kalır. Etkinliğe katılım için bireysel uygunluk katılımcıların uzman hekim sağlık kontrolüne tabi olup bu sorumluluk ve onay verilerek katılım kendilerine aittir.

Sınırlı sayıda katılımcının ayrıcalıklı olarak erişebileceği programa kayıt ve detaylı bilgi için organizasyon kayıt yetkilimize ulaşabilirsiniz.

Teoman Arslan // Kayıt Yetkilisi
GSM: 0530 281 09 66

 

 

ONLINE KAYIT FORM

 

 

 

 

 

 
Katılım için kayıt formumuzu doldurmanız ve kontenjan dolmadan tarafımıza göndermeniz gerekmektedir.

 

bottom of page