top of page

CoreTeamTalks 2021 WebSummit

GELECEĞİN TEDARİK ZİNCİRLERİNDE KRİZ ve FIRSATLAR

"Satınalmadan Lojistiğe, Zincirin Tüm Halkalarında Gelecek Beklentileri, Bozulan Ezberler ve Potansiyel Yeni Yönetim Kriterleri"

BEST PRACTICES & SUCCESSFUL APPLICATIONS

7 Nisan / 10.00 - 16.00 / Web Summit

Speakers:

•    Tugrul Günal // Siemens Foundation / General Manager / TEDAR Y.K.B.
•    Dr. Ismail Karakis // PwC / Director, Supply Chain Leader / Consulting
•    Mustafa Başkonyalı // Pasabahce ŞİŞECAM/ Supply Chain Director
•    Atilla Yıldıztekin // Supply Chain, Logistics and Business Development Consultant , Trainer
•    Nur Yapça //
Summit Co-Director / CIPS Turkey / Procurement Consultant , Trainer
•    Mustafa Bahçıvanoğlu // SabancıDx  / eProcurement Solution Manager

•    İrfan Tokpınar // PepsiCo // Country Logistics Manager
•    Aylin Şahin Bakır // Pekintaş Group / Supply Chain Group Manager

2009 yılında Alman hükümetinin endüstriyle dijitalleşme stratejisinin bir parçası olarak doğan ve kısa sürede gelişmiş ülkelere yayılan Endüstri 4.0 ile uçtan uca birbirine entegre tedarik zincirleri artık bir ütopya değil. Bu durum, tedarik zincirlerini bugüne değin hiç olmadığı kadar etkin ve verimli bir hale getirdi. 
Yeni dünya düzeni ile, artık sadece satınalma, lojistik ve operasyonları birbirine bağlayan, stokları az, üretimi yalın tutmak için tasarlanmış geleneksel bir tedarik zinciri yönetimi yeterli değil. Oyunun kuralları kökten değişti, bu da tedarik zincirinin de değişimini birlikte getirdi.


Endüstri 4.0'da herkes genişletilmiş tedarik zincirinin bir parçasıdır Firmalar, tedarikçiler, iş ortakları, rakip ya da müşteri olarak birbirleriyle sürekli etkileşim halindedirler. Artık endüstri 4.0’ı hazmetme zamanı. Her ne kadar artık Endüstri 5.0 dan da bahsedilmeye başlansa bile...


Ama 2025,2030’lardan bahsediyorsak; konu biraz daha farklı bir yöne gitmeli:
Özel analizler, çizelgeler, raporlar ve hatta karar önerileri, artık yapay zeka tabanlı bir motordan istenir hale gelecek. Her tür bilgiye istediğinizde anlık ulaşabilir olacaksınız; şirketinizin veya tedarikçilerinizden birinin üretim hattındaki, deposundaki veya dağıtım merkezindeki her adımı ve işlemi izleyebileceksiniz, yani tedarik zincirinizde olan her şeyi bütünsel, uçtan uca bir arada görebileceksiniz. 


Bugün şirketler Tedarik Zincirindeki etkinliklerin (Planlama, Satın Alma, Üretim, Lojistik, Envanter Yönetimi) çoğunu dahili olarak gerçekleştiriyor. Oysa kaynaklar gelecekte, bazı faaliyetlerin dış kaynaklardan sağlanacağını yazmakta ki şirketlerde bunun ilk adımları atılmaktadır. Geleceğin dijital teknolojileri bilgi ve veri sağlayacak, sonuçta bir şirket içindeki Tedarik Zinciri organizasyonunun, Tedarik Zinciri ile ilgili daha stratejik kararlar verecek olan, daha yetenekli, büyük resme odaklanmış bireylerden oluşan daha küçük bir organizasyon yapısı olacağı öngörülmektedir.


Tüm bu teknoloji, Tedarik Zinciri'nde çalışanların becerilerini önemli ölçüde ilerletmeye ihtiyaç duyulacağını göstermektedir. Bahsi geçen vizyona ulaşmak için tedarik zinciri organizasyonlarında çalışan yönetim kadrolarının kendilerini daha da geliştirmeleri gerektiğine inanılan bir zamanda bir anda tüm dünyada Covid-19 pandemi krizi patlak verdi ve tüm dikkatler bir anda farklı bir noktaya yöneldi. Önce Çin’de başlayan arz denge bozukluğu sonra dünyadaki talep değişimi ile tüm dünya bir kaosa sürüklendi. Bu dönemde Tedarik Zinciri ve Satınalma çözüm ve çözümsüzlüğün ortasında durmaktaydı. Amaç bir anda alımın sürekliliğini sağlamaya dönüştü.


Esasında tüm dünya böyle bir krize hazırlıksız yakalanmıştı. Programımızda amaç, gelecek krizlerde sadece kriz yöneten tarafta yakalanmayarak, her krizin bir fırsat içerdiği bilinci ile fırsatları da yakalamak üzere neler geliştirilebilir, sektör fikir önderleri bu kapsamda neler öneriyorlar, kuruluşların öngörüleri ve stratejileri neler? 


Bu doğrultuda farklı sektörlerde TZY liderleri ile hem zincirin bileşenleri kapsamında hem de farklı sektörlerdeki yansımaları boyutunda tüm geleceği enine boyuna irdelemek ve inovatif bir network ağı çerçevesinde emsal modelleri paylaşmayı hedefliyoruz.
Sizleri aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

Anahtar Konular:

  • Mevcut yapılanmada tedarik zinciri departmanları pandemi gibi uzun süreli bir krize ne kadar hazırdı? Bu dönemde bozulan ezberlerimiz nelerdi?

  • Tedarik Zinciri evriminin sonraki aşaması nedir? Bu değişim, fırsatlar ile birlikte ne tür riskleri getirecek?

  • Gelecekte dünyada farklı farklı lokasyonlarda üretim yapan firmaların Tedarik Zincirinde yapay zeka hangi görevleri devralacak?

  • Gelecekte otomasyon, üretim ve dağıtım ağları yeniden şekillendiğinde Tedarik Zincirinin tamamında yapay zeka, insan elinin,aklının yerini alabilecek mi? Değişim gerçekleşirse fırsatlar ile birlikte ne tür risk ortaya çıkabilir?

  • Global pazarda alım yapan satınalma departmanlarını gelecekte neler bekliyor?

  • Yapay zeka satınalmanın hangi görevlerini alacak?

  • Gelecekte satınalma uzmanları satınalma stratejilerini hangi yönde belirleyecek, strateji belirlerken hangi fırsatlar peşinde koşacak, hangi risklerden kaçınmaya çalışacak?

  • Lojistikte önümüzdeki on yıl içinde yarı otonom uzun yol tırları, dronlar ve IHA teknolojileri devreye girmesiyle Lojistik Dönüşüm bize ne tür fırsatlar ve riskleri birlikte getirecek?

  • Dijital değişimler şirketlerin büyümesi için bir fırsat mı?

WhatsApp Image 2020-11-15 at 16.33.58 (1
depo6.PNG
fav3.jpg
IMG_20200909_100212.jpg

Katılım Detayları

Program katılım bedeli: 450 TL / kişi olup, tüm katılımcılara program sonunda katılım sertifikası tanzim edilecektir. Ücrete %18KDV dahil değildir.

Zirve sunum kitleri ve katılım sertifikaları ücrete dahildir.

Duyuru ve lansmanı sadece kurumsal hayata gerçekleştirilmiş, iş hayatı profesyonellerinden ibaret bir network ortamı sunan programımız katılım kontenjan kısıtındadır ve kayıt öncelik sıralaması dikkate alınarak kayıt alınacaktır.

Kayıt için aşağıdaki linkte yer alan kayıt formunu doldurulması ve ilgili banka hesabına yapılan ödemenin dekontu ile tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir. 4 ve üzeri katılımlarda grup katılım indirimi olarak %10 oran uygulanmaktadır.

 

Organizasyon komitesi mücbir sebeplerle, istediğinde ve gerek gördüğünde, etkinlik fiyatlarında, etkinlik mekânında, tarihinde ve etkinlik içeriklerinde erteleme, iptal ve değişiklik yapabilir. Katılımcı, herhangi bir sebepten dolayı yapacağı kayıt iptallerini, etkinlik tarihinden 3 gün öncesine kadar bildirmemesi halinde etkinlik için belirtilen ücreti, hizmet alımı gerçekleşmemiş olsa bile, etkinlik tarihinden sonraki 5 iş günü içerisinde ödemeyi, ödeme yapıldıysa da herhangi bir ücret iadesi ve değişiklik yapılmayacağını kabul eder. Katılımcı tarafından tercih edilen program herhangi bir mücbir ve olası aksi durumda ertelenmesi veya iptal edilmesi halinde katılımcının kendi tercih edeceği farklı bir tarih veya farklı bir etkinlik de kayıt verdiği gün birimince hakkı baki kalır. Etkinliğe katılım için bireysel uygunluk katılımcıların uzman hekim sağlık kontrolüne tabi olup bu sorumluluk ve onay verilerek katılım kendilerine aittir.

Sınırlı sayıda katılımcının ayrıcalıklı olarak erişebileceği programa kayıt ve detaylı bilgi için organizasyon kayıt yetkilimize ulaşabilirsiniz.

Teoman Arslan // Kayıt Yetkilisi
GSM: 0530 281 09 66

 

ONLINE KAYIT FORMU

 

 

 

Katılımınızın Fiziki mi yoksa Online katılım mı olduğunu belirtmenizi rica ederiz.
 
Katılım için kayıt formumuzu eksiksiz doldurmanız ve kontenjan dolmadan tarafımıza göndermeniz gerekmektedir.

Supply-chain-coronavirus-01a.png
seminerler - 2021-02-23T005518.300.png
Banka Hesap Bilgilerimiz
BSP GROUP KİŞİSEL GELİŞİM DANIŞMANLIK LİMİTED ŞİRKETİ
GARANTİ BBVA
Hesap No.    6290285
IBAN    TR36 0006 2000 7460 0006 2902 85
bottom of page