top of page

Prof. Dr. Nurşen Caniklioğlu ile
Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu Eğitimi

4 Mart 2023 / Cumartesi / 10.00 - 16.00  / Online İnteraktif Eğitim / Zoom

İçerik:

•    Sigortalı kavramı ve Kuruma bildirimi
o    Süresi
o    5510 sayılı Kanun açısından stajyerlere ilişkin bilinmesi gerekenler
•    Sigortalılığın sona ermesinin Kuruma bildirilmesi
o    Süresi 
o    Bildirmemenin yaptırımı, idari para  cezası 
•    İşyerinin Kuruma Bildirimi
o    Süresi 
o    Bildirmemenin yaptırımı 
•    İş kazası ve meslek hastalığı sigortası
o    İş kazası ve meslek hastalığı kavramı
o    Kuruma bildirim yükümlülüğü
o    Bildirmemenin 6331 sayılı Kanun uyarınca idari para cezaları ve 5510 sayılı Kanunda öngörülen yaptırım
•    İşverenin prim ödeme yükümlülüğü 
o    Prime tabi olan kazançlar
o    Prime tabi olmayan kazançlar
o    Kısmen prime tabi olan kazançlar
o    Mahkemece işe iadesine karar verilenler için yapılması gerekenler
•    Bazı temel sosyal sigorta prim teşvikleri
•    Asgari ücret prim teşvikinde dikkat edilmesi gereken riskler
•    Sigortalıların temel hakları ve EYT’deki gelişmeler

20131102IS49.jpg

Sunum: Prof. Dr. Nurşen Caniklioğlu

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Nurşen Caniklioğlu, 1984 yılında mezuniyetinin ardından Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı.

 

Bilimsel çalışma yapma amacıyla iki yıl Almanya’da kalan Nurşen Caniklioğlu Türkiye’ye döndükten sonra 1997 yılında doktor oldu ve aynı yıl Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Anabilim Dalı’na yardımcı doçent olarak atandı. 1999-2001 yılları arasında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde dekan yardımcılığı görevini yürüten Caniklioğlu, 2003 yılında doçent, 2011 yılında profesör oldu.


Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi lisans ve lisansüstü dersleri veren Prof. Dr. Nurşen Caniklioğlu’nun İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku alanında yayınlanmış kitapları ile pek çok makale ve tebliği bulunmaktadır.

Katılım Detayları

Program kişi katılım bedeli: 1.250 TL+ KDV %18 olup, tüm katılımcılara program sonunda katılım sertifikası tanzim edilecektir. 4 ve üzeri katılımlarda grup katılım indirimi olarak %10 oran uygulanmaktadır.

 

İnteraktif, Soru - Cevap ve Case sunumlarıyla gerçekleşen online katılımlarda eğitim dökümantasyonu ve katılım sertifikaları online tanzim edilecektir.

​​

Duyuru ve lansmanı sadece kurumsal hayata gerçekleştirilmiş, iş hayatı profesyonellerinden ibaret bir network ortamı sunan programımız katılım kontenjan kısıtındadır ve kayıt öncelik sıralaması dikkate alınarak kayıt alınacaktır.

Talep etmeniz halinde tüm programlarımızı şirketinize özel olarak gerçekleştirebilmekteyiz.

​Kayıt için aşağıdaki linkte yer alan kayıt formunu doldurulması ve ilgili banka hesabına yapılan ödemenin dekontu ile tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir.

Organizasyon komitesi mücbir sebeplerle, istediğinde ve gerek gördüğünde, etkinlik fiyatlarında, etkinlik mekânında, tarihinde ve etkinlik içeriklerinde erteleme, iptal ve değişiklik yapabilir. Katılımcı, herhangi bir sebepten dolayı yapacağı kayıt iptallerini, etkinlik tarihinden 3 gün öncesine kadar bildirmemesi halinde etkinlik için belirtilen ücreti, hizmet alımı gerçekleşmemiş olsa bile, etkinlik tarihinden sonraki 5 iş günü içerisinde ödemeyi, ödeme yapıldıysa da herhangi bir ücret iadesi ve değişiklik yapılmayacağını kabul eder. Katılımcı tarafından tercih edilen program herhangi bir mücbir ve olası aksi durumda ertelenmesi veya iptal edilmesi halinde katılımcının kendi tercih edeceği farklı bir tarih veya farklı bir etkinlik de kayıt verdiği gün birimince hakkı baki kalır. Etkinliğe katılım için bireysel uygunluk katılımcıların uzman hekim sağlık kontrolüne tabi olup bu sorumluluk ve onay verilerek katılım kendilerine aittir.

Sınırlı sayıda katılımcının ayrıcalıklı olarak erişebileceği programa kayıt ve detaylı bilgi için organizasyon kayıt yetkilimize ulaşabilirsiniz.

Teoman Arslan // Kayıt Yetkilisi
GSM: 0530 281 09 66

 

 

ONLINE KAYIT FORM

 

 

 

 

 

 
Katılım için kayıt formumuzu doldurmanız ve kontenjan dolmadan tarafımıza göndermeniz gerekmektedir.

 

bottom of page