top of page

Uluslararası Akreditasyonlu Sertifika ile;
Yöneticiler İçin Siber Güvenlik Stratejisi ve
Risk Planlama Sertifika Programı

25 - 26 Mart 2023 / 2 Gün / 10.00 - 16.00  / Online İnteraktif Eğitim / Zoom

Kuruluşunuzun siber direncini tepeden tırnağa artıran daha iyi stratejik kararlar almak için çerçeveler ve kelime dağarcığı edinin.
%51 – Uzaktan çalışmaya geçtiklerinden bu yana e-posta kimlik avı saldırılarında artışa tanık olan işletmelerin yüzdesi. Barracuda (Mayıs, 2020).
%94 – 2020’de yeni çalışanları işe alan siber güvenlik ekiplerinin yüzdesi. Tessian (Haziran, 2021).
Dijital ortam genişledikçe, siber saldırıların arkasındaki yöntemler giderek daha karmaşık hale geliyor ve tehditler yeni biçimler alıyor. Tüketiciler, paylaşılan verilerinin korunması konusunda son derece dikkatlidir.
İstanbul Academy, Yöneticiler için Siber Güvenlik çevrimiçi programı, gelişen siber güvenlik ortamını anlamanıza ve gezinmenize yardımcı olmak için pratik, teknik olmayan bir yaklaşım benimser. Beş hafta boyunca, mevcut veri koruma düzenlemelerinden etkin bir şekilde yararlanmaya ve halihazırda sahip olduğunuz güvenlik sistemlerini geliştirmeye yönelik araçlara sahip olacaksınız. Endüstri uzmanlarının rehberliğinde, yapay zekanın (AI) ve nesnelerin internetinin (IoT) ana akım olarak benimsenmesiyle ilgili olarak siber güvenliğin geleceğini keşfedeceksiniz. Son olarak, kuruluşunuzun olacaklara hazır olup olmadığını değerlendirecek ve çeşitli siber tehditleri belirlemek, bunlara hazırlanmak ve bunlara yanıt vermek için bir eylem planı geliştireceksiniz.

İçerik:

Modül 1: Yeni siber tehdit ortamı
Kuruluşların siber güvenlik konusunda neden endişe duyması gerektiğini anlayın.
•    Siber olayların neden arttığını ve siber güvenliğin iş sürekliliği üzerindeki etkisini gözden geçirin
•    Farklı siber tehdit türlerini, nasıl çalıştıklarını ve tehdit aktörlerinin bu tehditleri neden kullandığını belirleyin
•    Fidye yazılımı ve sosyal mühendisliğe odaklanarak teknik ve teknik olmayan siber saldırılar arasındaki etkileşimi belirleyin
•    Hangi siber tehditlerin bir sektör veya kuruluş için en fazla risk oluşturduğunu yorumlayın


Modül 2: Siber güvenlik stratejisi ve risk yönetimi
Bir siber güvenlik stratejisinin gerekliliğini ve bir siber güvenlik stratejisini uygulamaya koymak için gereken adımları inceleyin.
•    Bir siber güvenlik stratejisine sahip olmanın kritikliğini ve bunun iş değerini nasıl sağladığını anlayın
•    Risk yönetimi döngüsünün farklı boyutlarını tanımlayın
•    Kuruluşunuzun en değerli varlıklarına bağlı riskleri ve olası bir güvenlik ihlalinin sonuçlarını belirleyin
•    Varlıklarını ve bunlarla ilgili riskleri göz önünde bulundurarak bir kuruluşun siber güvenlik stratejisinin nasıl geliştirileceğine karar verin.


Modül 3: Kuruluşta siber güvenliği yönetmek
Hazırlığı sağlamak için mevcut veri koruma düzenlemelerini ve kuruluşların siber güvenliği nasıl yönetebileceğini keşfedin.
•    Bir kuruluş için mevcut veri koruma düzenlemeleri ve siber ihlallerin etkileri hakkında bir anlayış sergilemek
•    Etkili siber yönetimi sağlamak için bir kuruluşun benimseyebileceği ve uyarlayabileceği farklı modelleri gözden geçirin
•    Harici siber güvenlik kaynaklarını kullanmanın avantajlarını ve dezavantajlarını belirleyin
•    Bir kuruluşta siber güvenliğin ne kadar etkili bir şekilde yönetildiğini değerlendirin


Modül 4: Siber güvenlik olay müdahale yönetimi
Bir siber güvenlik olayını planlamanın ve ele almanın etkili yollarını inceleyin.
•    Bir siber güvenlik olayı müdahale planı için planlamanın gerekliliğini ve neleri içerdiğini belirleyin
•    Siber güvenlik olaylarını ele almak için en iyi uygulamaları belirleyin
•    Bir kuruluşun bir siber güvenlik olayını nasıl planladığını ve ele aldığını değerlendirin ve iyileştirmeler önerin


Modül 5: Siber güvenlik için kısa vadeli görünüm
Siber güvenlik alanındaki eğilimlerin nasıl sürekli geliştiğini ve bunun kuruluşların geleceği için ne anlama geldiğini keşfedin.
•    Siber şantaj endüstrisinin nasıl çalıştığını ve geliştiğini ve bunun bir kuruluşu nasıl etkilediğini anlayın
•    Yapay zekanın ve IoT’nin bir kuruluşun siber güvenlik araç kutusu üzerindeki etkisini belirleyin
•    Siber güvenlik becerilerine olan ihtiyacı belirleyin ve çalışanların becerilerinin artırılmasına ve yeniden beceri kazandırılmasına yatırım yapın
•    Siber güvenlik trendlerini göz önünde bulundurarak bir kuruluşun geleceğe hazırlığını değerlendirin

Eğitim Program Konsorsiyumu:

zirve gorsel (14).png

- IQCERT The International Accreditation Organization / London Akreditasyonu ve Eğitim konsorsiyumu tarafından ortak imzalı katılım sertifikası tanzim edilecektir.

Sertifika programlarımızda eğitim; konsorsiyum üyelerinin bünyelerinde yer alan minimum 10 yıl eğitim geçmişi olan eğitmen kadrosu yönetiminde gerçekleşmektedir.

Katılım Detayları

Program kişi katılım bedeli: 2200 TL+ KDV %18 olup, 4 ve üzeri katılımlarda grup katılım indirimi olarak %10 oran uygulanmaktadır.

 

İnteraktif, Soru - Cevap ve Case sunumlarıyla gerçekleşen online katılımlarda eğitim dökümantasyonu ve katılım sertifikaları online tanzim edilecektir.

​​Duyuru ve lansmanı sadece kurumsal hayata gerçekleştirilmiş, iş hayatı profesyonellerinden ibaret bir network ortamı sunan programımız katılım kontenjan kısıtındadır ve kayıt öncelik sıralaması dikkate alınarak kayıt alınacaktır.

​Kayıt için aşağıdaki linkte yer alan kayıt formunu doldurulması ve ilgili banka hesabına yapılan ödemenin dekontu ile tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir.

Organizasyon komitesi mücbir sebeplerle, istediğinde ve gerek gördüğünde, etkinlik fiyatlarında, etkinlik mekânında, tarihinde ve etkinlik içeriklerinde erteleme, iptal ve değişiklik yapabilir. Katılımcı, herhangi bir sebepten dolayı yapacağı kayıt iptallerini, etkinlik tarihinden 3 gün öncesine kadar bildirmemesi halinde etkinlik için belirtilen ücreti, hizmet alımı gerçekleşmemiş olsa bile, etkinlik tarihinden sonraki 5 iş günü içerisinde ödemeyi, ödeme yapıldıysa da herhangi bir ücret iadesi ve değişiklik yapılmayacağını kabul eder. Katılımcı tarafından tercih edilen program herhangi bir mücbir ve olası aksi durumda ertelenmesi veya iptal edilmesi halinde katılımcının kendi tercih edeceği farklı bir tarih veya farklı bir etkinlik de kayıt verdiği gün birimince hakkı baki kalır. Etkinliğe katılım için bireysel uygunluk katılımcıların uzman hekim sağlık kontrolüne tabi olup bu sorumluluk ve onay verilerek katılım kendilerine aittir.

Sınırlı sayıda katılımcının ayrıcalıklı olarak erişebileceği programa kayıt ve detaylı bilgi için organizasyon kayıt yetkilimize ulaşabilirsiniz.

Teoman Arslan // Kayıt Yetkilisi
GSM: 0530 281 09 66

 

 

ONLINE KAYIT FORM

 

 

 

 

 

 
Katılım için kayıt formumuzu doldurmanız ve kontenjan dolmadan tarafımıza göndermeniz gerekmektedir.

 

bottom of page