top of page

Mehmet Noyan Akhan ile
Satınalma ve Satış Yöneticileri İçin
Sözleşme Risk Yönetimi

"Tüm Yöneticilerin Bilmesi Gereken Sözleşme ve Müzakere Kriterleri"

18 Ocak / 10.00 - 16.00 / Online İnteraktif Eğitim / Zoom

Sözleşme yönetimi metodolojisi çağdaş işletmelerin tedarikçileriyle ve müşterileriyle kurdukları ilişkileri yönetme şeklidir. Günümüz Dünyasında artan rekabet ancak ticari ve teknik risklerini iyi yöneten işletmelerin fark yaratabileceği bir piyasa ortamı yaratmaktadır.

Profesyonellere her tip ticari ve teknik alım veya satım sözleşmesine uygulanabilecek sağlam bir bilgi altyapısı kazandırmayı amaçlayan bu programda, satınalma alanına biraz daha fazla odaklanılmıştır.

İçerik:

• Sözleşme’yi oluşturan faktörler
• Sözleşme Şekilleri
• Sözleşme <> Sipariş
• Bir sözleşmede yer alan başlıca oyuncular ve rolleri
• Sözleşmedeki temel şartlar & Sözleşme’nin kısa bir turu ve maddeleri
• Mecburiyetler ve yükümlülükler
• Sözleşmelerdeki anlaşmazlıkların tipik alanları
• Sözleşmenin İhlali
• Tasfiye edilen zararlar
• Programlama / Zaman uzatma & Gecikmeler
• Sözleşme feshi
• Risk Yönetimi gereksinimleri (Kalite Güvencesi, Güvenlik, Çevre, İnsan Kaynakları)
• İlerlemenin izlenmesi
• Tahkim / Arabuluculuk / Uyuşmazlık Çözümü
• Gözden geçirme ve değerlendirme süreci
• Sözleşmenin kapatılması

Sunum:

Galatasaray Lisesi Matematik Bölümü mezunu olan Noyan AKHAN lise öğreniminin sonrasında Marmara Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünü bitirmiştir. Askerlik görevinin tamamlanmasının devamında, 2000 yılında, Oyak-Renault Satınalma Direktörlüğü´nde profesyonel hayatına başlamıştır.

2000-2003 yılları arasında seri araç projelerinde (Megane I –  Clio  Symbol)  egzoz  sistemi,  yakıt  sistemi,  soğutma sistemi, motor süspansiyonları, fren sistemi satınalma sorumlusu olarak görev almıştır. Ardından, 2003-2006 yılları arasında Clio II yeni araç projesinde cam, dikiz aynaları, sızdırmazlık, mekanizma ve yıkama parçalarının satınalma sorumluluğunu yapmıştır. Bu görevi esnasında flat blade silgeçlerin Türkiye’de ilk kez yerli yan sanayide üretilmesini sağlamıştır.

2006 yılında, parça satınalma görevinden, endüstriyel alımlar görevine atanmıştır.

2006-2009 yılları arasında, Fluence, Megane III HB, Clio Grand Tour, Yeni Clio Symbol, Clio III    HB projelerinde, yeni araç projeleri kapsamında; kaporta kalıpları, 60 araç/saat projesinde montaj hattı, ve yeni dizel motor projesinde kontrol ekipmanları ve test hatları yatırım alımlarını gerçekleştirmiştir.

2009 yılından 2013 yılına kadar RNPO (Renault Nissan Purchasing Organisation) ‘ya bağlı olarak, yeni araç projesi kapsamında Clio IV HB ve Sport Tourer projesinde kaporta kalıpları ve şasi birleştirme hattı satınalma proje yönetimi görevini üstlenmiştir. Bu görevi esnasında, ilk kez RNPO ile lokal satınalma arasında köprü oluşturması ve yerli bir imalatçıyı Global RNPO imalatçı portföyüne katabilmiş olmasından dolayı 2012 yılında Oyak Renault Satınalma Direktörlüğü bünyesinde Best Practice ödülüne layık görülmüştür.

2013 yılından itibaren, yeni araç projesinde, Clio IV HB ve Sport Tourer projesinde olduğu şekilde RNPO‘ya bağlı olarak kaporta kalıpları ve kaporta birleştirme hattı satınalma proje yönetimi görevini üstlenmiştir.

2016 yılı itibarı ile satınalma ve sanayi konusundaki bilgi birikimini, gerçekleştirdiği seminerler aracılığıyla aktarmaktadır.
 

Katılım Detayları

Program kişi katılım bedeli: 1.250 TL+ KDV %18 olup, tüm katılımcılara program sonunda katılım sertifikası tanzim edilecektir. 4 ve üzeri katılımlarda grup katılım indirimi olarak %10 oran uygulanmaktadır.

 

İnteraktif, Soru - Cevap ve Case sunumlarıyla gerçekleşen online katılımlarda eğitim dökümantasyonu ve katılım sertifikaları online tanzim edilecektir.

​​

Duyuru ve lansmanı sadece kurumsal hayata gerçekleştirilmiş, iş hayatı profesyonellerinden ibaret bir network ortamı sunan programımız katılım kontenjan kısıtındadır ve kayıt öncelik sıralaması dikkate alınarak kayıt alınacaktır.

Talep etmeniz halinde tüm programlarımızı şirketinize özel olarak gerçekleştirebilmekteyiz.

​Kayıt için aşağıdaki linkte yer alan kayıt formunu doldurulması ve ilgili banka hesabına yapılan ödemenin dekontu ile tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir.

Organizasyon komitesi mücbir sebeplerle, istediğinde ve gerek gördüğünde, etkinlik fiyatlarında, etkinlik mekânında, tarihinde ve etkinlik içeriklerinde erteleme, iptal ve değişiklik yapabilir. Katılımcı, herhangi bir sebepten dolayı yapacağı kayıt iptallerini, etkinlik tarihinden 3 gün öncesine kadar bildirmemesi halinde etkinlik için belirtilen ücreti, hizmet alımı gerçekleşmemiş olsa bile, etkinlik tarihinden sonraki 5 iş günü içerisinde ödemeyi, ödeme yapıldıysa da herhangi bir ücret iadesi ve değişiklik yapılmayacağını kabul eder. Katılımcı tarafından tercih edilen program herhangi bir mücbir ve olası aksi durumda ertelenmesi veya iptal edilmesi halinde katılımcının kendi tercih edeceği farklı bir tarih veya farklı bir etkinlik de kayıt verdiği gün birimince hakkı baki kalır. Etkinliğe katılım için bireysel uygunluk katılımcıların uzman hekim sağlık kontrolüne tabi olup bu sorumluluk ve onay verilerek katılım kendilerine aittir.

Sınırlı sayıda katılımcının ayrıcalıklı olarak erişebileceği programa kayıt ve detaylı bilgi için organizasyon kayıt yetkilimize ulaşabilirsiniz.

Teoman Arslan // Kayıt Yetkilisi
GSM: 0530 281 09 66

 

 

ONLINE KAYIT FORM

 

 

 

 

 

 
Katılım için kayıt formumuzu doldurmanız ve kontenjan dolmadan tarafımıza göndermeniz gerekmektedir.

 

bottom of page