Nevzat Şakım ile
Ücret Yönetimi, Prim Sistemleri ve İş Analizleri

26 Kasım / 10.00 - 16.00  / Online İnteraktif Eğitim / Zoom

İçerik:

İnsan kaynakları yönetiminin ücret yönetimi fonksiyonunun amacı, işletme içerisinde ödenecek ücret düzeyinin saptanması, ücret yapısınının oluşturulması ve bu iki süreç bağlamında işgörenlere ödenecek ücretin belirlenmesidir.
 

Ücret yönetimi, ücretlendirmede diğer tüm insan kaynakları yönetimi fonksiyonlarından faydalanmakla birlikte, hem bu fonksiyonlarla hem de işletme içi ve dışı çevrelerle en çok ilişkisi olan fonksiyondur.


İhtiyaçların ve işgücü yapısının değişimine bağlı olarak sürekli geliştirilen ücret sistemleri ise, günümüz iş dünyasında sahip olduğu insan kaynağını elinde tutmak ve varolan insan kaynağı ile daha da ileriye yürümek isteyen işletmeler için gerekli ve vazgeçilmez bir süreçtir. 

 

Konu Başlıkları:
İş Analizinin Yapılması ve Ölçümler
İş Süreçlerinin Analizi, Kayıp Analizi ve Organizasyonel Uyum
İş Değerleme
Kurumsal Hedefler ve Etki Değerleri Açısından
Pozisyon seviyesi ve yönetim kolaylığı açısından
Sektörel ve Piyasa kıyaslamaları açısından
İş Değerleme Yöntemleri
Uygun Yöntemin seçilmesi
Değerleme ve Gruplandırma
İş Analizleri ve Değerleme Matrisleri Oluşturmak
Ücret Yönetimi
Hedeflerle Yönetim Desteğinde Ücret Yönetimi
Faaliyetler ve İş sonuçlarının etkisinde kalmasını sağlamak
Ücret Politikalarının Belirlenmesi
Limitler ve Kritik Değerler Açısından
Kurumsal Adaleti ve Katma Değeri Gözetmek
Sabit ve Değişken Parametreler
Motivatör Etki Oluşturabilme
Ücret Sisteminin Kurulması
Ücret Grupları
MATRİS Sistem
Prim Sistemleri
Performansa Dayalı Sistemler (Örnek Uygulama)
Ücret Sistemi ve Dış Kaynak Kullanımı
Yasal ve Prosedürel Düzenlemeler

Uygulamalar ve Case Study

Eğitmen Biyografisi: Nevzat Şakım

1985 İTÜ Makine Mühendisi eğitiminden sonra, Aachen TH Almanya’da (1985-1988) akademik çalışmalar yapmıştır. KAIZEN Institute Almanya’da İnsan Kaynakları, Organizasyonel Gelişim ve Endüstriyel İlişkiler programını tamamlamıştır. Siemens, Organik Kimya, Günsan, Taşar Grup şirketleri ve Netlog Grup şirketlerinde, İnsan Kaynakları ve Organizasyonel Gelişim, Kalite Yönetimi, Kurumsal Kimlik ve Kurumsallaşma konularında Üst Düzey Yönetici görevlerini üstlenmiştir. İnsan Kaynakları, Değişim Yönetimi, Kurumsal Kimlik ve Kurumsallaşma, Hedeflerle Yönetim, Stratejik Yönetim, Personel Seçme ve Yerleştirme, Mülakat Teknikleri, Ücret Yönetimi, İletişim Becerileri ve Çatışma Yönetimi, Eğiticinin Eğitimi, Kalite Yönetimi ( ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001, ISO 22001, ISO 27001, ISO 50001) Süreç Yönetimi ve Yeniden Yapılanma, Aile Anayasası Kurma ve Yönetme, Operasyonel Risk Yönetimi, Kurumsal Check Up Uygulama, Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü konularında Eğitmenlik ve Danışmanlık yapmaktadır.

Katılım Detayları

Program kişi katılım bedeli: 950 TL+ KDV %18 olup, tüm katılımcılara program sonunda katılım sertifikası tanzim edilecektir. 4 ve üzeri katılımlarda grup katılım indirimi olarak %10 oran uygulanmaktadır.

 

İnteraktif, Soru - Cevap ve Case sunumlarıyla gerçekleşen online katılımlarda eğitim dökümantasyonu ve katılım sertifikaları online tanzim edilecektir.

​​

Duyuru ve lansmanı sadece kurumsal hayata gerçekleştirilmiş, iş hayatı profesyonellerinden ibaret bir network ortamı sunan programımız katılım kontenjan kısıtındadır ve kayıt öncelik sıralaması dikkate alınarak kayıt alınacaktır.

Talep etmeniz halinde tüm programlarımızı şirketinize özel olarak gerçekleştirebilmekteyiz.

​Kayıt için aşağıdaki linkte yer alan kayıt formunu doldurulması ve ilgili banka hesabına yapılan ödemenin dekontu ile tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir.

Organizasyon komitesi mücbir sebeplerle, istediğinde ve gerek gördüğünde, etkinlik fiyatlarında, etkinlik mekânında, tarihinde ve etkinlik içeriklerinde erteleme, iptal ve değişiklik yapabilir. Katılımcı, herhangi bir sebepten dolayı yapacağı kayıt iptallerini, etkinlik tarihinden 3 gün öncesine kadar bildirmemesi halinde etkinlik için belirtilen ücreti, hizmet alımı gerçekleşmemiş olsa bile, etkinlik tarihinden sonraki 5 iş günü içerisinde ödemeyi, ödeme yapıldıysa da herhangi bir ücret iadesi ve değişiklik yapılmayacağını kabul eder. Katılımcı tarafından tercih edilen program herhangi bir mücbir ve olası aksi durumda ertelenmesi veya iptal edilmesi halinde katılımcının kendi tercih edeceği farklı bir tarih veya farklı bir etkinlik de kayıt verdiği gün birimince hakkı baki kalır. Etkinliğe katılım için bireysel uygunluk katılımcıların uzman hekim sağlık kontrolüne tabi olup bu sorumluluk ve onay verilerek katılım kendilerine aittir.

Sınırlı sayıda katılımcının ayrıcalıklı olarak erişebileceği programa kayıt ve detaylı bilgi için organizasyon kayıt yetkilimize ulaşabilirsiniz.

Teoman Arslan // Kayıt Yetkilisi
GSM: 0530 281 09 66

 

 

ONLINE KAYIT FORM

 

 

 

 

 

 
Katılım için kayıt formumuzu doldurmanız ve kontenjan dolmadan tarafımıza göndermeniz gerekmektedir.